Lejlighed på øverste etage med terrasser i hjertet af Estérel Golf – Saint-Raphaël Valescure

€360.000

Egenskaber

  • 1 Bedroom (9 m²)
  • 1 Cellar
  • 1 Entrance (4.3 m²)
  • 1 Living/dining/kitchen area (24.3 m²)
  • 1 Outdoor parking
  • 1 Shower room / Lavatory (4.2 m²)
  • 2 Terraces
  • Air Conditioning
  • Aluminum window
  • Barbecue
  • Condominium pool
  • Double glazing
  • Electric awnings
  • Electric gate
  • Electric shutters
  • Flyscreens
  • Golf
  • Intercom
  • Lift
  • Optical fiber
  • Outdoor lighting
  • Sliding windows

Detajler

Beliggende i det meget eftertragtede område Valescure, i hjertet af Estérel Golf, ligger denne lejlighed i frodige og eksklusive omgivelser, der tilbyder en ægte livsstil mellem natur og ro. En fredelig atmosfære med feriestemning året rundt.

Beliggende på 2. og øverste sal med elevator, i en rolig og perfekt vedligeholdt ejendom med swimmingpool, skiller denne ejendom sig ud med sine to rummelige terrasser på 32 kvm, der skaber et ægte ekstra opholdsrum.

Den første overdækkede terrasse har en smuk, åben udsigt over golfbanen, mens den anden har et sommerkøkken, der tilbyder en reel udvidelse af det indendørs område, så man kan nyde det det meste af året.

Den lyse stue har tredobbelt lysindfald og åbner ud til et fuldt udstyret, funktionelt og indbydende køkken. Lejligheden indeholder også et komfortabelt soveværelse med indbygget skab samt et brusebad med toilet.

En udendørs parkeringsplads og en kælder fuldender ejendommen.

Du vil nyde fredelige omgivelser, samtidig med at du forbliver tæt på alle faciliteter: lokale butikker (bageri, apotek osv.) og et busstoppested i gåafstand ved indkørslen til ejendommen, med bymidten og strandene kun 10 minutters kørsel væk.

Der er blevet udført nogle renoveringer og forbedringer, hvilket muliggør øjeblikkelig og problemfri indflytning.

  • ID: 102913
  • Views: 3